/Видео/ Без изненада! Пирин отново загуби, шансовете за оставане в групата намаляват!

Отборите на ЦСКА 1948 и Пирин (Благоевград) завършиха при резултат 2:1 в сблъсък от 24-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за домакините реализира Андон Гущеров (37, 45), а точен за „орлетата бе Владислав Златинов (62).

Първата интересна ситуация се откри пред “червените”. В 15-ата минута Андон Гущеров стреля с глава, но кълбото премина над гредата.
ЦСКА 1948 – Пирин+45

В 28-ата минута Гущера отново опита удар с глава, но право в ръцете на Филип Димитров.

В 37-ата минута ЦСКА 1948 стигна до първото попадение. В негов автор се превърна Андон Гущеров. Звездата на тима спечели дузпа, която успя да реализира.

В края на първата част футболистите на Петко Петков успяха да вкарат и втори гол в мрежата на “орлетата”. Гущеров бе изведен на отлична позиция, след което нападателят не пропусна да забие поредния си гол във Втора лига.

В 62-ата минута гостите намалиха резултата, след като Владислав Златинов се разписа от пряк свободен удар в мрежата на Емил Михайлов.

ЦСКА 1948 – ПИРИН 2:1

1:0 Андон Гущеров (37)
2:0 Андон Гущеров (45)
2:1 Владислав Златинов (62)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 33. Михайлов, 25. Александров, 18. Попов, 12. Дяков, 31. Буров, 20. Сандански, 8. С. Георгиев, 17. Ивайлов, 21. Огнянов, 39. И. Петков, 99. Гущеров

Пирин (Благоевград): 22. Димитров, 3. Бастунов, 25. Адемов, 19. Пушкарев, 29. Стоев, 11. Мутавджийски, 4. Петров, 27. Михайлов, 15. Благов, 14. Грозданов, 9. Златинов

Стадион: „Васил Левски“
Главен съдия: Даниел Краевски