Орлетата записаха първа победа у дома!

Отборът на Пирин Благоевград победи с 2:0 Спартак Плевен в среща от 6-ия кръг на родната ни Втора лига. Това бе и първа победа за сезона за орлетата на стадион “ Христо Ботев“. И втора поред , след като преди седмица възпитаниците на Иво Тренчев биха с 2:1 и Литекс като гост.

Головете за победата реализираха Власислав Златинов от дузпа в 32-та и Александър Бастунов след разбъркване в 54-тата минута. Дузпата бе отсъдена от главния съдия Мирослав Кузманов за игра с ръка в наказателното поле. Дебют за Пирин, и то като титуляр направи новото бразилско попълнение Габриел да Силва. А като резерва в последните 20 минути отново се включи Христос Контохристос.

В класирането Пирин вече е на 8-мо място с актив от 7 точки, а Спартак Плевен е на последното 17-то място с една точка.