Орлетата с първа победа в контролите!

Пирин спечели първа победа в предсезонните контроли. На новата база в село Падеш „орлетата“ победиха с 2:0 сборен отбор на футболисти без професионални договори. Първото полувреме беше по-качественото в мача, но домакините поведоха едва в 32-ата минута след гол на капитана си Димитър Благов.

Минута по-късно Иво Михайлов нацели напречната греда. Той имаше още две добри ситуации,но вратарят Деспотов се намеси качествено, пише пирин спорт.

След почивката Пирин използва съвсем различен състав, като единствен централният защитник Пушкаров игра цял мач. А тримата вратари – Ганев, Пангев и Ангелски отново пазиха по 30 минути. В 65-ата минута Пламен Петров спечели дузпа, която Никола Георгиев превърна в гол.

Сред зрителите на стадиона отново бе Ива Уорън, наставникът на ФК Кюстендил Николай Николов, един от треньорите на Септември Симитли Антон Бачев и още куп футболни хора.

Начело на сборния отбор на футболистите без договор за поредна година е Румен Стоянов. А в щаба му са и доказани имена като Николай Христозов и Йордан Господинов. Тимът продължава лагера си в Брезник и на 3-ти юли ще играе контролна среща с Кариана в Ерден.