Още медали от Европейското по Таекуон-До ITF в Римини

Представянето на България на Европейското първенство по Таекуон-До ITF в Римини, Италия продължава да впечатлява спортната общественост.

След спечелените 14 медала до вчера следобед, днес вече отличията станаха 26! Имайки предвид, че срещите ще продължат до късно вечерта днес, със сигурност бройката на медалите ще се увеличи.

Отличната подготовка по време на едномесечния лагер в Благоевград дава своите резултати, защото в условията на изключителната конкуренция на 867 състезатели от 30 държави, представянето на родните таекуондисти на Европейското е истински подвиг.

Новите отличия бяха спечелени с невероятното себераздаване от Николай Василев ( спаринг , юноши старша, 57 кг), който взе бронзов медал. След него на подиума отново на третата позиция се качи Илчо Машев ( юноши старша, 75 кг). Девойките младша възраст преодоляха всички конкуренти за златните медали, а Катрин Гемкова също беше безапелационна за първото място при девойките старша възраст, до 58 кг. В дисциплината „ специална техника” женският ни национален отбор стана Европейски шампион и пред силните аплодисменти на пълната зала получиха златните си медали.

Кирил Илиев също от днес е Европейски №1, след като на спаринг при мъжете ( 52 кг) разби всичките си конкуренти. Николай Петков ( мъже, +92кг) и той се представи повече от успешно , вземайки заслужен златен медал. Кристиан Ранчов стана втори и сребърен медалист при мъжете до 52 кг. Валерия Андреева е с бронз на спаринг девойки, старша – 65кг. В същата дисциплина, но в категория до 52 килограма Александра Димитрова е трета в генералното класиране. Йордан Стаев спечели бронз на „специална техника” при мъжете, а Атанас Янчев също стигна до третото място на спаринг ( мъже, 71 кг) .

Европейското първенство в Римини продължава до тази вечер със спаринги при мъжете и жените, както и отборните надпревари в различните дисциплини. Утре сутрин националите ни тръгват към България. източник пирин спорт